Borsada Hissesi Olanların Yüreği Pır Pır Etti: Türk Teknoloji Devi 300 Milyon Dolarlık İhaleyi Kazandı: Hisseleri Uçuşa Geçti

Şubat ayında Borsa İstanbul’da yaşanan yükselişlerin önemli bölümü teknoloji şirketlerinden gelirken, Kasım 2023 itibarıyla borsada işlem gören Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., yatırımcısına kısa sürede büyük bir servet kazandırdı.

23 Kasım’da hisseleri 5 lira 70 kuruş olan şirket, şubat ayında hisse başına 44 lirayı aşarak değerine değer kattı.

Geçtiğimiz ay Dubai’ye açılacağını ve yüksek teknoloji üretimi gerçekleştireceğini belirten şirket, şimdi de Türkmenistan’dan 300 milyon dolarlık bir ihale kazandı.

YATIRIMCISI SEVİNDİRECEK GELİŞME

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklaması, yatırımcıların yüzünü güldürecek derecede önemli.

Agrotech, Türkmenistan’dan alınan 300 milyon dolarlık bir ihale ile ilgili olarak yayınladığı özel durum açıklamasını 04.12.2023 tarihinde güncelledi.

Yapılan açıklamada “Türkmenistan’da faaliyet gösteren TURKMEN TELEKOM firmasının Bilgi Sistemleri, Siber Güvenlik ve Dijital Güvenlik modernizasyonu, yeni ekipman ve güvenlik yazılımı alım ve kurulum ihalesine katılım başvurumuzun şirketimizin teknik yeterliliği ve alt yapısı ile olumlu olarak değerlendirilmiş olup, kazanmıştır. İlerleyen aşamalardaki gelişmeler ve sonuçlar konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna ve paydaşlarımıza saygıyla duyururuz.” ifadelerine yer verildi.

YATIRIMLARI YAPAY ZEKA ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI

Agrotech 16 Şubat tarihinde yapay zeka ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil e-ticaret ürünü olan BYCHAT yazılımını, Merkezi Hong Kong’da bulunan ve 63 ülkede hizmet veren Ares Technology Limited şirketi ile iş ortaklığı sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Ares’in yıllık 1,2 milyar dolar (yaklaşık 36 milyar TL) hacme sahip tüm e-ticaret ve dijital dönüşüm süreçleri Agrotech’in yüzde 90 ortaklığı olan Grid Teknoloji LTD. tarafından BYCHAT ile sağlanacak. Bu iş birliğinden yıllık yaklaşık 720 milyon TL kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x